Saudade Dövmesi Anlamı ve Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler bir hal almaya başlayan anlamlı dövmeler sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biride Saudade dövme olmaktadır. Sudada dövmesi portekizce bir kelime olmakla birlikte Portekizlilerin sıklıkla tercih ettiği dövme olmaktadır.

Saudade Dövme Anlamı Nedir?

Sudada Dövmesi anlam olarak sevgilinin, aşkının yada duygusal olarak bireyin eksik olduğunu ifade eden kelimeye saudade denir.  Saudade diğer bir deyişle anlam olarak aşık olan kişinin yokluğunda hisseden özlemi derin duyguya verilen isimdir.

Saudada Nedir?

Saudada anlam olarak Türkçe dilinde aşk acısı diyebiliriz. Genellikle Portekizde üretilen bu kelime portekizli kadınların eşlerinin, babalarının, kardeşlerinin, kadınlarının denize kurban verdikten sonra yaktıkları ağıta saudade denir.

Saudade Dövmesi Modelleri

Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir Saudade Dövme Modelleri ve Anlamı Nedir

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir