Limon-Tuz ile Dövme Silme İşlemi Yapanlar Yorumları

Dövme silme yöntemleri konusunda edindiğim deneyimler ve tecrübeler neticesinde internette sıklıkla dolaşan bir  yöntem olan limon ve tuz ile dövme silme işlemi hakkında bilgiler vereceğim. Limon ile dövme silme işlemi pek çok internet sitesinde ve forumlarda sıklıkla dolaşan bir yöntemdir. Bu yöntemi enlemesine boylamasına araştırdım ve sizler için bilgilerim dahilinde anlatacağım.

Limon ve Tuz ile Dövme Nasıl Silinir?

Gerekli malzemeler….

  1. 50 gram tuz.
  2. Bir miktar limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulaması

Taze sıkılmış limon suyunu ve tuzu birbirine iyice karıştırınız.  Kıvam yoğurt kıvamına gelince pamuk yardımıyla maddeyi dövmeye iyice yediriniz. Toplamda 60 dakika boyunca bu işlemi gerçekleştiriniz. Daha sonra bir miktar pamuğu iyice kıvama batırılmış şekilde dövmenin üstüne  bırakınız ve streç film ile sarınız. Bu şekildede dövmenin üzerinde 30 dakika kadar daha bekledikten sonra cildinizin yandığını hissedeceksiniz. Daha sonra bölgeyi iyice bol su ile temizleyip durulayınız. Normalde bu işlem ile dövmenin %70 oranında çıkması gerekmektedir. Geri kalan dövme için işlemi tekrarlayınız.

Limon ve Tuz ile Dövme Silme Gerçekten İşe Yarıyor Mu?Tuz limon Dövme Silinir Mi? Yapanlar Yorumlar

Bu yöntem bir çok kişi tarafından işe yarar gibi görünsede, teoride bu işlemi gerçekleştirmek oldukça zor bir işlendir. Tuz ile limonun yakıcı asidik yapısı cildin yanmasına ve daha sonra pul pul dökülmesine sebep olacaktır.

Editörün Yorumu

Bu işlemi gerçekten gerçekleştirmek istemek oldukça cesaret isteyecektir. Çok sancılı bir işlem olduğundan kaynaklı olarak ben bu işlemi pek önermemekteyim. Bu uygulamayı gerçekleştiren kişilerde vücutta kabarma, su toplama işlemleri olmaktadır. En sağlıklı yöntem lazer ile dövme silme yöntemidir.Başka yöntemler denemeniz yararınıza olacaktır.

Not: Yapılan Tüm işlemler kişilerin kendi sorumluluğundadır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.
152 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir