Aseton İle Dövme Silinir mi? Yapanlar Yorumlar

Kullanıcılarımızın bir diğer yöntem olan Aseton ile dövme silme işlemi gerçekleştirmeyi denediklerini, ve bu işlem hakkında ne düşündüğümü sormuşlardı.

Gelelim İlk olarak Aseton Nedir?

Aseton en sıklıkla bilinen oje çıkarma işlemine yarayan bir kimyasal maddedir. Oje çıkarmaktan ziyade ayakkabı parlatma, elektronik eşyaların klavye tuşlarını parlatmada, eldeki yapıştırıcıyı çıkarmaya yarayan bir madde olmaktadır.

Aseton İle Dövme Nasıl Çıkar?

Aseton ile dövme çıkma işlemini pamuk yardımıyla yapılmaktadır. Bir miktar asetonu pamuğa damlatıp iyice ovalama yöntemiyle.

Kalıcı Dövme Aseton İle Çıkar Mı?

Kalıcı dövme cilt altında yer alan bir renk pigmenti olduğundan bu işlem için hiç uğraşmayınız. Zaten asetonun fazla oranda cilde sürülmesi ve ovalanması cildi tahriş edip zarar vermektedir.

Aseton İle Dövme Silinir mi? Yapanlar Yorumlar

Geçici Dövme Aseton İle Çıkar Mı?

Ever geçici dövmeler aseton ile çıkar,  ama nitekim önermemekteyiz. Cildinizi tahriş etme riski yüksektir.

Editörün Yorumu!!

Aseton ile dövme çıkarma işlemi uğraşmaya değecek bir yöntem değildir. Aseton gibi yöntemlere başvuran kişiler genellikle tırnaktaki ojeyi çıkaran bunuda çıkarır gibi düşünenlerdir. Nitekim kalıcı dövmeler yapısı gereği deri altında bulunduğundan bu işlem ilkel bir yöntem olarak kalmaktadır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir