Deniz Tuzu ve Sabun İle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Bugün Amerika’da sıklıkla kullanılan bir dövme silme yöntemi olan bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bu yöntem aslında bizim ülkedede sıklıkla tercih edilen limon tuz ile dövme silme yönteminin bir başka yöntemi diyebiliriz. Hadi ilk olarak inceleyelim.

Deniz Tuzu ve Sabun İle Dövme silme içn gerekli malzemeler…

  • Bir miktar deniz tuzu
  • bir miktar sabun (kalıp sabundan parçalar alınıp yapılacak)
  • Bir adet limon

Deniz Tuzu ve Sabun İle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Uygulanışı…

İlk olarak bölgeyi sabun ile güzelce temizleyip yıkayınız… Daha sonra bir limonu ikiye bölüp dövmenin üstüne iyice yedirene kadar sürünüz. Daha sonra deniz tuzunu bir miktar su ile yumuşatıp, dövmenin üzerine ovalayarak sürünüz. Ortalama 15 -20 dakika sürdükten sonra cildin kalktığını görüceksiniz. Dayanamayacak duruma gelindiğinde bırakınız. Bu yöntemi 20 günlük aralıklarla 3 defa uygulayınız.

Editörün Yorumu

İlk olarak bilmeniz gerekirki bu yöntemden doğacak sorunlarda Dovmesildirme.Net sorumlu değildir. 

Bu yöntem yurtdışında sıklıkla tercih edilmekle birlikte uygulandığında sonuç elde etmek mümkün gibi durmaktadır. Zaten kullanıcıların yaptığı yorumlardan ele çıkarsak uygulayanlar genelde olumlu sonuçlar almışlar. ince derinin bulunduğu bölgeler olan boyun, yüz, gibi bölgelerde uygulanmamalıdır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir