İyot Damlası İle Dövme Silme Yapanlar Yorumlar

Popüler olarak nitelendirdiğimiz bir diğer dövme sildirme yöntem ise iyot damlası ile dövme silme yöntemi olmaktadır. İyot damlası ile dövme silme yöntemide etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Cildin pul pul dökülere dövmenin atılmasını sağlayan bu yöntemi inceleyelim.

Gerekli Malzemeler

  • %5 içerikli iyot damlası
  • Pamuk

Uygulanışı

%5 özellikli iyot damlasını dövmenin üstüne damlatın bir kaç damla, dövmenin dışına çıkmamaya çalışın, daha sonra bir pamuk yardımıyla bastırarak ovalayın. 3-4 gün üst üste bu işlemi uyguladıktan sonra cildinizin soyulmaya başlandığını ve pul pul döküldüğünü görüceksiniz. Cilt normal duruma geldiğinde bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir. Bu sayede ortalam 2-3 ay gibi bir sürede işlem bitmiş olacaktır.

İyot Damlası İle Dövme Silme Yapanlar Yorumlar

Editörün Yorumu

Bu yöntem yurtdışında özellikle Rusya’da sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte, bu yöntemde en çok dikkat edilmesi gereken iyot damlasının %5’lik olmasına dikkat etmek gerekir %8-%10’luk iyot damlaları cilde zarar verdiğinden kullanılmamalıdır. Bu yöntemi yurtdışı sitelerinde kullanıp memnun kalan oldukça fazla olmasına karşın Türkiye’de kullanıp sonuç alan bir yoruma karşılaşmadım..

Not: Bu yöntemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Dovmesildirme.Net sitesi sorumluluk kabul etmemektedir.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir