Dövme Sildirme Günah Mıdır?

Dövme ülkemizde oldukça yaygın yapılan bir kişisel süstür. Herkes severek yapmakta ancak sonrasında pişman olmaktadır. Bu pişmanlıkları yüzünden sildirmek isterler. Dövme sildirme işlemini doğru bir şey olarak görseler de öyle değildir. Çünkü dövme yaptırarak zaten vücutlarına zarar vermiş olduklarından dövme sildirerek de ikinci kere vücudun zarar görmesi demektir. Bazı kişiler ise dövme sildirmenin dinimize göre günah olup olmadığını merak etmektedir. Peki dövme sildirme Günah mıdır? 

Vücuda iğneler batırarak deri altına boya zerk etmek ile deri üstünde çeşitli şekiller oluşturmak dinimizce yasaklanmıştır. Bu yüzden dövme yaptırmakta dövme sildirmek de günahtır. Bu nedenle dövme yaptırmamak gerekmektedir. Dövme yaptırırken buna benzer şeyleri göze alarak hareket etmek gerekir. Dövme sildirirken ise bazı yöntemler de uygulanan vücuda iğne batırma şekli gibi işlemler de yine günaha girmiş bulunmakta olursunuz. Bu yüzden dövme sildirirken seçeceğiniz yöntemleri dikkatli seçmek gerekir.

EDİTÖRÜN YORUMU Dövme Sildirme Günah Mıdır?

Dövme sildirmek günah olsa da ondan önce daha günah olan dövme yaptırmak olduğu için dövme yaptırmadan önce bir kere daha düşünmek gerekir. Çünkü Dövme silmek dövmeden kurtulmanızı sağladığı için bi nevi sevap gibi de olabilir. Ancak dövmenin günah olduğunu bile bile yaptırmak oldukça büyük bir günahtır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir