Dövme Sildirme Orucu Bozar Mı?

Dövme yaptırmanın günümüzdeki yeri gençlerimiz için apayrı bir yerdedir. Neredeyse tüm gençlerde bulunmaktadır. Dövme yaptıranlar kadar dövme sildirenler de epeyce fazladır. Dövme sildirmek oldukça uzun sürelidir. Bu yüzden Dövme sildirme sürecinde oldukça dikkatli davranılmalıdır. Çünkü dövme sildirme süresinde seans nedeniyle müsait olmadığınız zamanlara denk gelebilir. Örneğin; oruçlu olunan zaman da dövme silmenin orucunun bozulacağını düşünen kişiler vardır.

Çoğu kişi bu sorunun cevabını bilmemektedir. Çünkü bu bir dini konudur. Dövme yaptırmak dinimizce günah olduğu için pek önerilmemektedir. Dövme sildirenler dövmenin orucu bozup bozmadığını çok merak etmektedir.

Peki dövme sildirme orucu bozar mı?

Oruçlu iken dövme yaptırmak günahtır. Ancak dövme sildirmek ise günah değildir. Çünkü dövme yaptırma işleminde deri altına boya işlenmektedir.Dövme Sildirme Orucu Bozar Mı?

Bu yüzden oruç bozulur. Oruçlu iken vücuda hiçbir maddenin girmemesi gerektiği için Dövme yaptırmak orucu bozmaktadır. Dövme sildirme işlemin de bu tür şeyler olmadığı için oruç bozulmamaktadır.

EDİTÖRÜN YORUMU 

Dövme sildirme işlemini oruçlu iken yaptırmak orucu bozmaz. Ancak oruçlu iken dövme yaptırmak orucu bozduğu için günahtır. Sadece oruçlu iken yaptırmak değil normal zaman da da dövme yaptırmak dinimize göre günahtır. Bu yüzden dövme yaptırmamak gerekir.

 

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir