Geçici Dövme Nasıl Silinir? Vücuttan Nasıl Çıkarılır?

Dövme sanatın vücuda yansımasıdır. Dövme iki çeşittir. İlki kalıcı dövme, diğeri ise geçici dövme dir. Ancak ikisini silme işlemi aynı değildir. Geçici dövme silme işlemleri daha basit yöntemlerle, kalıcı dövme silme işlemleri ise daha zor yöntemlerle silinmektedir. Geçici dövme silme işlemleri genellikle evde denenilen yollarla yapılıyor. Peki geçici dövme nasıl silinir? 

Geçici dövme silmenin en basit yolu geçici dövmeyi sık sık yıkamaktır. Yıkarken sabun kullanmak işinizi daha da kolaylaştırır. Bu yıkama işlemlerinde cilde zarar vermemeye dikkat edilmelidir. Bunun dışında sıcak banyo yaparken kese veya banyo lifi kullanılarak dövmenin olduğu yeri ovma işlemi ile de dövmenin çıkarılması mümkün olacaktır. Bu işlem ölü derinin vücuttan uzaklaşmasını sağladığı için çok uzun süre devam ettirilmemelidir. Aksi takdirde vücudunuza zarar verebilirsiniz.

Eğer başka yöntemler denemek isterseniz onlardan bazıları da aseton ve zeytinyağı işlemidir.  Zeytinyağı işlemin de  bir kulak çöpü yardımıyla zeytin yağını  dövmenizin üstüne sürdüğünüzde kolay bir şekilde dövmenizden kurtulabilirsiniz. Aynı sonuç aseton yönteminde de geçerlidir. Ancak bu işlemleri gerçekleştirirken cildiniz tahriş olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü aseton vücuda uzun süre temas ettiğinde tahriş edebilmektedir.

EDİTÖRÜN YORUMU Geçici Dövme Nasıl Silinir? Vücuttan Nasıl Çıkarılır?

Geçici dövme silmek kalıcı dövmeyi silmek kadar zahmetli bir iş değildir. Ve hiç bir ağrı ve acı olmadığından göül rahatlığıyla bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemleri yaparken cildinize bir zarar vermemesine dikkat etmek çok önemlidir. Bu nedenle cildinizle aseton gibi maddeleri uzun süre temas ettirmemelisiniz.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir