81 İldeki Lazerle Dövme Silme Merkezleri ve Fiyatları


TCA İle Dövme Nasıl Silinir?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır. Lazerle Dövme Silme Fiyatları, Dövme Modelleri, Dövme Silme Solüsyonları, Dövme Silme Kremleri, Evde Dövme Silme, ve Dövme Silme Merkezleri Klinikleri gibi konularda paylaşımlar yapılmaktadır. 

Dövme, günümüzde çok tercih edilen bir kişisel süstür. Sadece bunla kalmamakta çok fazla talepte almaktadır. Dövme gençlerimizin vazgeçilmezi olmaya başlamıştır. Dövme yaptırmak çok yaygın olmuş, ancak insanlar hevesle yaptırsa da bir süreden sonra yaptırdıkları dövmeden sıkılmaya başlıyorlar. Veya özel bir anlam taşıyan dövme yaptıran kişiler ise bir süre sonra anlamı kalmadığı için de sildirmek istiyorlar. Bu nedenler gibi bir çok sebebi olan kişiler dövme sildirmeye başvurmaya karar verirler. Bunun için dövme sildirme yöntemlerinden en iyi yöntemi ve iz kalmamasını sağlayacak yöntemleri tercih etmektedirler. Günümüz de geliştirilen bir çok yöntem vardır. Onlardan bazıları şunlardır;

  • Lazer ile dövme silme yöntemi
  • TCA (kimyasal peeling) yöntemi
  • Dermabrazyon yöntemi

Bu yöntemler den herhangi biriyle dövme sildirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Ancak yöntemi seçmek dövmeyi sildirecek kişiye de bağlıdır. Çoğu kişi lazer ile dövme silme yöntemini seçmektedir. Ancak diğer yöntemlerde çok tercih edilmekte. TCA dediğimiz (kimyasal peeling) yöntemi birden fazla kimyasal maddenin bir araya gelmesi ile oluşur. İnsanlar bu yöntemin nasıl gerçekleştirildiğini çok merak etmektedir.

Peki TCA ile dövme nasıl silinir? 

Kimyasal peeling (TCA) ile dövme silme işlemi kimyasal asidik ve bazik ajanı deriye uygulayarak derinin iç kısmında yani bir derinin çıkması için kontrollü hasar açarak dövmenin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Kimyasal peeling (TCA) ile dövmeniz tamamen silinir. Fakat silinme işleminde oldukça uzun bir zaman vermek gerekmektedir. Bu yöntem de cildin yapısı, dövmenin cinsi, Boyanın kalitesi, dövmenin derinliği çok önemlidir. Bu etkenler zamanı çok etkilemektedir.

TCA ile Dövme Silme Yöntemi

  • %50 %60 %70 TCA alınacak
  • Dövmenin bulunduğu bölge sabun ile temizlenecek
  • kulak çöpü yardımıyla hafif hafif alınarak dövmenin üzerine uygulanır.
  • 2 DAKİKA beklenir daha sonra bölge temizlenir.
  • Bu işlemi aralıklarla 5-6 defa uygulanır.

EDİTÖRÜN YORUMU TCA İle Dövme Nasıl Silinir?

Bu yöntem de diğer bir yöntem olan lazer ile dövme silme yöntemi kadar olumlu sonuç veren bir yöntemdir. Bu yöntemle dövmenizden zahmetsiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlemi uygularken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü kimyasal maddeden oluştuğu için cilde zarar verme riski vardır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Hadi Bir Yorum Yazalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI 1 – Dovmesildirme.net; Dövme sildirme, dövme silme fiyatları, cihazları ve dövme silme merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
2 – Sitemiz içeriklerine yapılan küfürlü, kurum veya kişileri aşağılayıcı, küçük düşürücü yorumlar yayınlanmamaktadır. Bununla birlikte kuruma veya şahısa yönelik diğer eleştri ve şikayetler için Dovmesildirme.net yönetiminin sorumluluk kabul etmediğini ve yorumu yapan kişinin kişisel kanaati olduğunu belirtir, yalan yanlış beyan ve haksız eleştiri içeren yorumlar tespit edilmesi veya bu yorumların ihbar edilmesi durumunda ilgili yorum veya içerik kaldırılacaktır. 3 - Her türlü sorunlarınız için mail: iletileselim@gmail.com mail adresini kullanınız.