TCA İle Dövme Nasıl Silinir?

Dövme, günümüzde çok tercih edilen bir kişisel süstür. Sadece bunla kalmamakta çok fazla talepte almaktadır. Dövme gençlerimizin vazgeçilmezi olmaya başlamıştır. Dövme yaptırmak çok yaygın olmuş, ancak insanlar hevesle yaptırsa da bir süreden sonra yaptırdıkları dövmeden sıkılmaya başlıyorlar. Veya özel bir anlam taşıyan dövme yaptıran kişiler ise bir süre sonra anlamı kalmadığı için de sildirmek istiyorlar. Bu nedenler gibi bir çok sebebi olan kişiler dövme sildirmeye başvurmaya karar verirler. Bunun için dövme sildirme yöntemlerinden en iyi yöntemi ve iz kalmamasını sağlayacak yöntemleri tercih etmektedirler. Günümüz de geliştirilen bir çok yöntem vardır. Onlardan bazıları şunlardır;

  • Lazer ile dövme silme yöntemi
  • TCA (kimyasal peeling) yöntemi
  • Dermabrazyon yöntemi

Bu yöntemler den herhangi biriyle dövme sildirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Ancak yöntemi seçmek dövmeyi sildirecek kişiye de bağlıdır. Çoğu kişi lazer ile dövme silme yöntemini seçmektedir. Ancak diğer yöntemlerde çok tercih edilmekte. TCA dediğimiz (kimyasal peeling) yöntemi birden fazla kimyasal maddenin bir araya gelmesi ile oluşur. İnsanlar bu yöntemin nasıl gerçekleştirildiğini çok merak etmektedir.

Peki TCA ile dövme nasıl silinir? 

Kimyasal peeling (TCA) ile dövme silme işlemi kimyasal asidik ve bazik ajanı deriye uygulayarak derinin iç kısmında yani bir derinin çıkması için kontrollü hasar açarak dövmenin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Kimyasal peeling (TCA) ile dövmeniz tamamen silinir. Fakat silinme işleminde oldukça uzun bir zaman vermek gerekmektedir. Bu yöntem de cildin yapısı, dövmenin cinsi, Boyanın kalitesi, dövmenin derinliği çok önemlidir. Bu etkenler zamanı çok etkilemektedir.

TCA ile Dövme Silme Yöntemi

  • %50 %60 %70 TCA alınacak
  • Dövmenin bulunduğu bölge sabun ile temizlenecek
  • kulak çöpü yardımıyla hafif hafif alınarak dövmenin üzerine uygulanır.
  • 2 DAKİKA beklenir daha sonra bölge temizlenir.
  • Bu işlemi aralıklarla 5-6 defa uygulanır.

EDİTÖRÜN YORUMU TCA İle Dövme Nasıl Silinir?

Bu yöntem de diğer bir yöntem olan lazer ile dövme silme yöntemi kadar olumlu sonuç veren bir yöntemdir. Bu yöntemle dövmenizden zahmetsiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlemi uygularken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü kimyasal maddeden oluştuğu için cilde zarar verme riski vardır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu