Dövme Sildirme Sonrası İltihap Nasıl Geçer?

Dövme deri üzerine yapılan işaret desen veya yazıların genel adıdır. Günümüzde yaptıranların sayısı çok fazladır. Sadece yaptırmak isteyenlerin değil aynı zaman da silmek isteyenlerin sayısı da artmaktadır. Silmek istemelerinin bir çok nedeni olabilir. Silmek isteyenler silme işlemi gerçekleştireceği yöntemlere de çok dikkat ediyorlar. Dövme silme yöntemleri  bir çoktur. Ancak her dövme silme işleminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şey dövme silme işlemi sonrası bakımdır. Dövme silme işleminden sonra bakıma özen gösterilmesi dövme silme işleminden sonra iz kalmasında en etkili etkendir.

Bakıma özen gösterilmediği taktirde dövmeyi sildiğiniz bölge enfeksiyon kapar ve iltihap oluşur. Bunun olduğu taktir de olumsuz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Dövme sildirme sonrasında oluşan iltihap nasıl geçer?

Dövme sonrası oluşan iltihap genellikle 10-15 gün içerisinde geçmektedir. Eğer bu süre zarfında geçmezse cilt doktoruna başvurmanız en doğru seçenektir.

EDİTÖRÜN YORUMU Dövme Sildirme Sonrası İltihap Nasıl Geçer?

Dövme sildirme işlemi sonrası oluşan iltihabı kendi çözümlerimizle geçirmek olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden bu konuda uzman olan kişilere ya da cilt doktoruna başvurulmalıdır. Ancak dövme sildirme sonrası dövme yerinin iltihap kapıp kapmaması sizin elinizdedir. Bu yüzden titiz  davranılması gerekmektedir.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu