Kimyasal Peeling Dövme Silme İşlemi

Dövme, vücutta estetik bir görünüm sağlamak için yapılan desen veya işaretlere verilen addır. Dövme yaptırma işlemi pek yaygın bir işlemdir. Ancak sadece yaptırma işlemi değil dövme silme işlemi de oldukça yaygındır. Dövme sildirme işleminde çok korkulsa da çok korkulacak bir işlem değildir. Dövme silme işlemi için bir çok yöntem vardır. bu yöntemlerden bazıları şunlardır ;

  • Lazer ile dövme silme
  • Dermabrazyon
  • Nano teknoloji ile dövme silme
  • Kimyasal peeling

Bu yöntemlerden en çok tercih edilen lazer ile dövme silme işlemi olsa da diğer yöntemlerde tercih edilmektedir. Pek yaygın olmasa da bazı insanların tercih ettiği kimyasal peeling yöntemidir. kimyasal peeling işlemi bir veya birden fazla kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan uygulama yöntemidir. Peki kimyasal peeling ile dövme silme işlemi nasıl gerçekleşir?

Kimyasal peeling ile dövme silme işlemi kimyasal asidik ve bazik ajanı deriye uygulayarak derinin iç kısmında yani bir derinin çıkması için kontrollü hasar açarak dövmenin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Kimyasal peeling ile dövmeniz tamamen silinir. Fakat silinme işleminde oldukça uzun bir zaman vermek gerekmektedir. Bu yöntem de cildin yapısı, dövmenin cinsi, Boyanın kalitesi, dövmenin derinliği çok önemlidir. Bu etkenler zamanı çok etkilemektedir.

EDİTÖRÜN YORUMU Kimyasal Peeling Dövme Silme İşlemi

Bu yöntem günümüzde Lazer ile dövme silme yönteminden sonra gelen bir diğer yöntemdir. Kimyasal peeling işlemi sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Ancak bu işlem de zaman çok önemlidir. Oldukça uzun bir süre gerekmektedir. Bu işlem de iyi bir sonuç almak mümkündür.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir