81 İldeki Lazerle Dövme Silme Merkezleri ve Fiyatları


Lazer İle Dövme Silmek Mümkün Mü?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır. Lazerle Dövme Silme Fiyatları, Dövme Modelleri, Dövme Silme Solüsyonları, Dövme Silme Kremleri, Evde Dövme Silme, ve Dövme Silme Merkezleri Klinikleri gibi konularda paylaşımlar yapılmaktadır. 

Dövme, insan derisi üzerinde süs amaçlı yapılır. Dövme günümüzde yaygın olarak kullanılan kişisel süslenme olarak da tanımlanır. Günümüzde  tüm gençlerimiz  severek  yaptırmaktadır  . Dövme, deri tarafından yok edilemeyen boya maddelerinin belirli tekniklerle insan vücudunun altderisine kadar işlenerek değişik motif, desen veya resimlerin insan vücudunda şekillendirilmesidir.  Fakat yaptırdıktan sonra beğenmedikleri  için veya farklı sebeplerden dolayı  pişman olup sildirmek isteyenler olabiliyor. Bu yüzden günümüzde geliştirilmiş olan farklı farklı dövme sildirme yöntemleri bulunmaktadır. Şu anda ise en yaygın olarak kullanılan üç çeşit dövme sildirme yöntemleri şunlardır;

1-DERMABRAZYON
2- DÖVME SİLME KREMLERİ
3-LAZER CİHAZLARI ND:YAG
4- BİTKİSEL YÖNTEMLER İle sildirme yöntemleridir.

Lazer İle Dövme Silmek Mümkün Mü?


Dövmeleri yok etmek için kullanılan lazer ışığı deri yüzeyine  zarar vermeden geçip  deri  içindeki koyu renge sahip dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürmektedir. Bu sayede deri içindeki büyük halde olan pigment açığa çıkmış olan enerji  ile çevredeki dokulara zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Böylelikle vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış olan dövme boyasını daha kolay emerek dövmenin yok olmasını sağlar.

Tek bir dalga boyuna sahip lazer ile her renkteki dövmeyi silmek mümkün değildir .Farklı dalga boyuna sahip  lazer ile farklı renge sahip dövmeleri  silmek mümkün olacaktır. Örneğin; siyah dövmeyi silmek için kullanılan dalga boyu Kırmızı renge sahip dövme silmekte yaralı olmak yerine aksine deriye zarar verebilir.

Günümüz teknolojisini ele aldığımız taktirde lazer cihazları ile dövme sildirmek en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzellik merkezleri ve Lazer epilasyon klinikleri bu işlemi profesyonel şekilde yapmaktadırlar.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Hadi Bir Yorum Yazalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL UYARI 1 – Dovmesildirme.net; Dövme sildirme, dövme silme fiyatları, cihazları ve dövme silme merkezleri hakkında bilgi verme , sağlık, estetik ve güzellik konularında da içerik sunma amacı güden bir portaldır. Site içeriğindeki metinler kesinlikle tıbbi tanı ve tedavi yükümlülüğü taşımamakta, yapılacak uygulama ve/veya tedaviden önce tavsiye amaçlı, ön bilgi ve fikir verici içeriklerden oluşmaktadır. En doğru ve sonuç verici bilgiyi uzman hekiminizden almanızı önemle hatırlatırız.
2 – Sitemiz içeriklerine yapılan küfürlü, kurum veya kişileri aşağılayıcı, küçük düşürücü yorumlar yayınlanmamaktadır. Bununla birlikte kuruma veya şahısa yönelik diğer eleştri ve şikayetler için Dovmesildirme.net yönetiminin sorumluluk kabul etmediğini ve yorumu yapan kişinin kişisel kanaati olduğunu belirtir, yalan yanlış beyan ve haksız eleştiri içeren yorumlar tespit edilmesi veya bu yorumların ihbar edilmesi durumunda ilgili yorum veya içerik kaldırılacaktır. 3 - Her türlü sorunlarınız için mail: iletileselim@gmail.com mail adresini kullanınız.