Lazer İle Dövme Silmek Mümkün Mü?

Dövme, insan derisi üzerinde süs amaçlı yapılır. Dövme günümüzde yaygın olarak kullanılan kişisel süslenme olarak da tanımlanır. Günümüzde  tüm gençlerimiz  severek  yaptırmaktadır  . Dövme, deri tarafından yok edilemeyen boya maddelerinin belirli tekniklerle insan vücudunun altderisine kadar işlenerek değişik motif, desen veya resimlerin insan vücudunda şekillendirilmesidir.  Fakat yaptırdıktan sonra beğenmedikleri  için veya farklı sebeplerden dolayı  pişman olup sildirmek isteyenler olabiliyor. Bu yüzden günümüzde geliştirilmiş olan farklı farklı dövme sildirme yöntemleri bulunmaktadır. Şu anda ise en yaygın olarak kullanılan üç çeşit dövme sildirme yöntemleri şunlardır;

1-DERMABRAZYON
2- DÖVME SİLME KREMLERİ
3-LAZER CİHAZLARI ND:YAG
4- BİTKİSEL YÖNTEMLER İle sildirme yöntemleridir.

Lazer İle Dövme Silmek Mümkün Mü?
Dövmeleri yok etmek için kullanılan lazer ışığı deri yüzeyine  zarar vermeden geçip  deri  içindeki koyu renge sahip dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürmektedir. Bu sayede deri içindeki büyük halde olan pigment açığa çıkmış olan enerji  ile çevredeki dokulara zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Böylelikle vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış olan dövme boyasını daha kolay emerek dövmenin yok olmasını sağlar.

Tek bir dalga boyuna sahip lazer ile her renkteki dövmeyi silmek mümkün değildir .Farklı dalga boyuna sahip  lazer ile farklı renge sahip dövmeleri  silmek mümkün olacaktır. Örneğin; siyah dövmeyi silmek için kullanılan dalga boyu Kırmızı renge sahip dövme silmekte yaralı olmak yerine aksine deriye zarar verebilir.

Günümüz teknolojisini ele aldığımız taktirde lazer cihazları ile dövme sildirmek en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzellik merkezleri ve Lazer epilasyon klinikleri bu işlemi profesyonel şekilde yapmaktadırlar.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu