Lazerle Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövme günümüzde çok tercih edilen kişisel bir  süstür. Yapmak istenmesi kadar silmek istenmesi de bir o kadar çok zordur. Günümüzde ise bunun için farklı farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan  Lazer ile dövme silme yöntemi yaklaşık 15-20 yıl önce geliştirilmiştir. Günümüzde ise en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Lazer ile dövme silme işlemini ancak uzman kişiler yapabilir.

Lazer ile dövme silme işleminde  dövmenin rengi çok önemlidir. Koyu renkteki dövmeleri silmek daha kolaydır. Ancak açık renkteki dövmeleri silmek o kadar kolay değildir. Lazer ile dövme silme süresinde önemli etkenler vardır, onlardan bazıları şunlardır;

  • Dövmenin rengiLazerle Dövme Kaç Seansta Silinir?
  • Dövmenin boyutu
  • Dövmenin yoğunluğu
  • Dövmenin yapısına

Lazerle dövme silme işleminde 1 seans süresi yaklaşık 15-30 dk sürer. Yukarıda belirtildiği gibi bu işlemde etkili olan dövmenin rengi, boyutu, yapısı ve yoğunluğudur. Ortalama 1 kibrit kutusu büyüklüğündeki dövmenin silme işlemi 20 dk sürer. Orta yoğunlukta tek renk yapılmış bir dövmenin silinme uygulanması yaklaşık olarak 6-15 seansta sonuç verir. Seanslar 6-8 hafta aralıklarla uygulanır.

EDİTÖRÜN YORUMU

Dövme silme işlemi sandığımız kadar kolay bir işlem değildir. Uzun sürelidir. Silmede etkili olduğu en önemli etkenler yukarıdaki gibi rengi, boyutu, yoğunluğu ve yapısıdır. Öyle ki dövmeniz ne kadar küçük ve koyu renkli ise kurtulmanız  da o kadar kolay olacaktır.  Eğer gerçekten kurtulmak istiyorsanız seanslara düzenli gidilmeli seanslar hiç aksatılmamalıdır. Aksi takdirde bu işlemden hiç bir sonuç alamazsınız.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir