Patatesle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Geçen haftalarda gelen bir mail üzerine bu konuyu yazma ihtiyacı duydum. İlk defa duyduğum ve ilginç bir şekilde karşıladığım bu dövme yöntemi baya ilginç bir hal almaktadır. Patatesle dövme silme olarak geçen bu yöntem oldukça farklı bir hal almaktadır. Hadi bir inceleyelim.

Patatesle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • Büyükçe bir patates
  • Saf inek sütü(Markette satılan değil doğal olandan)
  • incir sütü

Patatesle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı

Büyükçe bir patatesi soymadan doğal sütün içine koyuyoruz. En az 1 gün bekletiyoruz. Dışarıda bekleyecek hava çok soğuksa sıcak bir ortamda beklemesi daha önemlidir. Sütün ekşimesi için. Süt ekşidikten sonra, patatesi alıp ortadan ikiye bölüyoruz, incir yaprağından çıkan sütü dövmenin üzerine sürüp patatesi koyuyoruz. En az 2 saat bekliyoruz, bu işlemi en az 4,5 gün tekrarlıyoruz.

Not: Bu işlem sadece yeni yapılan dövmelerde işe yaramaktadır.

Not: Bu yöntemi uygulamak kişinin kendi sorumluluğundadır.

Editörün Yorumu

Bu yöntem yeni yapılan dövmelerde işe yaramaktadır. Çok eski dövmelerde pekte işe yaradığı söylenemez. Ama kesin çözüm sadece lazerle yapılan dövme silme işlemleri ile etkilidir.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu