Sıcak Ekmekle Dövme Çıkarma Mümkün Mü?

Gençlerimizin en sevdiği vücudun bir detayı olan dövme, aşırı talep almaktadır. Bu talepler dövmenin son zamanlar da moda olmasından kaynaklıdır.

Ancak sadece dövme yaptırmak değil sildirmek isteyen de pek fazla. Dövme sildirmek isteyenler bir çok yöntemden en basit yöntemle dövmelerin den kurtulmak istiyorlar.

Dövme sildirme yöntemlerin den evde denenilen ve uzman kişilerin uyguladığı işlemler olmak üzere ikiye ayrılır.

Evde denenilen yollar pek olumlu sonuçlar vermemektedir. Ancak uzman kişilerin uyguladığı işlemlerden olumlu sonuç alabilmek mümkündür. Evde denenilen yollardan biri olan sıcak ekmekle dövme çıkarma işlemidir. Fakat bir çok kişi bunun mümkün olup olmadığını merak etmektedir.

Peki sıcak ekmekle dövme çıkarmak mümkün mü?

Sıcak ekmek ile dövme çıkarma pek yaygın olmayan ve uygulanmayan bir yöntemdir. Sıcak ekmek ile dövme çıkarmak pek mümkün bir işlem değildir. Bu yüzden denenmemeli ve dövmenin uygun yerde olmaması durumun da ekmeğin oraya temas etmesi dinen pek uygun değildir.

Bu sebeple bu yöntem dışında olumlu sonuç alabilmesi mümkün olan yöntemler tercih edilmelidir.

Peki Sıcak Ekmek İle Dövme Nasıl Silinir?

Sıcak ekmek ile dövme silme işlemi sadece yeni yapılmış dövmelerde işe yarayan bir yöntemdir.  Yeni yapılmış dövmenin üzerine fırından sıcak yeni çıkmış bir ekmek alınarak ekmeğin iç kısmı olan beyaz pamuksu kısmını alıp dövmenin üstüne yerleştiriyorsunuz.  Bu şekilde 15 20 dakika bekledikten sonra dövme kendi kendine kusma yapıyor. Bu işlem 5-6 defa tekrarlamanız gerekmektedir. Tam anlamıyla dövme çıktıktan sonra tahriş olan cilde, tahriş kremi sürerek kısa bir sürede çözüm bulabilirsiniz.

EDİTÖRÜN YORUMUSıcak Ekmekle Dövme Çıkarma Mümkün Mü?

Dövme silmek için evde deneyilen yöntemler değil de uzman kişilerin uyguladığı yöntemleri tercih etmek sağlık bakımın dan daha yararlıdır.

Çünkü evde denediğimiz yöntemler de bilmediğimiz bir şeyi cildimize temas ettirirsek olumlu sonuç beklerken olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden sıcak ekmek gibi yöntemleri tavsiye etmiyoruz.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu