TCA %40 %50 %60 %70 Ne Demek?

Günümüzde dövme yaptırma istemini, kişisel süslenme ve modayla tanımlayabiliriz.  Yapmak istenmesi kadar silmek istenmesi de bir o kadar çok zordur. Günümüzde ise bunun için farklı farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan biri olan TCA ile dövme silme yöntemi tercih edilen ve tavsiye edilen bir yöntemdir. TCA yöntemi birden fazla asitin bir araya gelmesi ile oluşan TCA asiti dediğimiz maddeyle uygulanır. TCA asit de kullanılan yüzdelik dilimlerin( %40,%50..) gibi yüzdeliklerin ne demek olduğunu çok merak etmektedirler. Peki TCA %40 %50 %60 %70 ne demek?

TCA yöntemi bidiğimiz gibi asitlerden oluşmaktadır. Ve dövme sildirme işlemi uygulanırken TCA asitinin miktarı dövmeye göre ayarlanır. Bu yüzden miktarı belirlemek için yüzdelik dilimler kullanılır. Yani %40 %50 %60 %70 TCA asitinin miktarını belirlemeye yaramaktadır. Her dövmenin boyutu, rengi ve yapısı farklı olduğu için TCA yöntemin de her dövmeye farklı miktarda TCA asiti uygulanmaktadır. Bu sebeple yüzdelik dilimlerle ne kadar miktarda TCA asiti uygulandığını bilmekteyiz.TCA %40 %50 %60 %70 Ne Demek?

TCA’da dövme oranı vücudunuzun hassasiyetine göre değişmektedir. Çok hassas vücuda sahip olanlar düşük seviyeden başlayıp yüksek asit oranına göre gidebilirler.

EDİTÖRÜN YORUMU

TCA ile dövme sildirme yöntemin de kullanılan yüzdelikler günümüzde oldukça yaygındır. Ve dövme sildirme de çokça işe yarayan bir yöntem olmaktadır.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu