TCA İle Dövme Silmede İz Kalır Mı?

Gençlerin vazgeçilmezi olan dövme, artık son zamanlar da moda olmuştur. Neredeyse her insan yaptırmaktadır. Dövme yaptırmak pek basit bir işlem olmasa da yine de çok talep alan bir süstür. Dövme yaptırma işlemi çok uzun süren bir işlemdir.

Ancak insanlar sadece dövme yaptırmak değil aynı zaman da bir süreden sonra dövme sildirmek de isteyebilirler. Sildirmek istemelerine neden olan bir çok sebep vardır. Ancak her kişinin silmek isteme sebebini bilmek mümkün değildir.

Son zamanlar da tercih edilen lazer ile dövme silme yöntemi, TCA ile dövme silme yöntemi gibi bir çok yöntem vardır. Bu yöntemleri seçen kişiler en çok iz kalmaması için çok araştırırlar. Lazer ile dövme silme işleminden sonra iz kalmamaktadır. Ancak TCA ile dövme silmede iz kalır mı? 

TCA (kimyasal peeling) ile dövme silme işleminden sonra az da olsa iz kalır. Ama bu iz kalıcı değildir. Bir süre sonra tamamen izden kurtulmak mümkündür. Bu izden kurtulmak, TCA ile dövme sildirme işlemin den sonra yapılması gereken bakım da uzman kişinin vermiş olduğu kremlerle mümkündür.

Her işlem sonrası bakım için farklı kremler önerilmektedir. Ondan dolayı bu işlem den sonra da kafamıza göre bir krem kullanmamalı, uzman kişinin vermiş olduğu kremi kullanmalıyız.TCA İle Dövme Silmede İz Kalır Mı?

EDİTÖRÜN YORUMU 

Dövme sildirme yöntemlerden biri olan TCA ile dövme silme yöntemin de iz kalmaması için olumlu sonuç elde etmek biraz zordur. Bu yüzden bu işlemden sonra uzman kişi size bir krem verir ve o kremi kullanmanız gerekir. Çünkü iz kalmamasını sağlamak için bunu yapmak çok önemlidir.

Daha Fazlası: Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kişinin kendi sorumluluğundadır. Yanlış yapılan zarar görülen işlemlerde Dovmesildirme.Net sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu